המרכז ליישוב סכסוכים בתחום המקרקעין תכנון ובנייה

משא ומתן

משא ומתן הוא עובדת חיים. כל אחד מאיתנו עוסק במו"מ בכל יום. אנשים החלוקים בדעותיהם נעזרים במשא ומתן כדי לטפל בחילוקי הדעות שביניהם, כאשר לעיתים קרובות הליך המשא ומתן מתמשך גורם למורת רוח, שחיקה וניכור.

עסקת מקרקעין מורכבת בפתח? ליווי הפרוייקט ע"י אנשי מקצוע למיקסום רווחים.
משא ומתן הוא עובדת חיים. כל אחד מאיתנו עוסק במו"מ בכל יום. מו"מ במקרקעין, בבית המשותף, עם השכן, עם הקבלן או היזם, ברכישת דירה, בקביעת דמי שכירות , בקביעת חניה בבניין, ועוד ועוד.
אנשים החלוקים בדעותיהם נעזרים במשא ומתן כדי לטפל בחילוקי הדעות שביניהם, כאשר לעיתים קרובות הליך המשא ומתן מתמשך גורם למורת רוח, שחיקה וניכור. אחד המחסומים ביצירת הסכמות ופתרון סכסוכים הינו ההנחה כי "לעוגה גודל קבוע". ככל שאני אקבל יותר, אתה תקבל פחות. הנחה זו מתעלמת מכך שכל צד יכול להגיע למצב גרוע ממצבו ההתחלתי.
ב"מתווה" מאמינים בניהול משא ומתן מבוסס על עקרונות המניבים תוצאה חכמה. תחת שיתבסס על תהליך מיקוח המתמקד במה שכל צד אומר על מה שהוא מוכן או לא מוכן לעשות, מכוונים הצדדים להכריע בשאלות גופן.
השיטה מציעה חיפוש רווחים הדדיים ככל האפשר, ועמידה על כך שהתוצאה תהא מבוססת על אמות מידה הוגנות ובלתי תלויות. השיטה מבוססת על התמקדות באינטרסים ולא בעמדות, על הפרדת האדם מהבעיה, על עידוד הצעת מגוון חלופות וגיבוש אחריות למטרה משותפת. גם כאשר אין אינטרס משותף למנוע הפסד הדדי, כמעט תמיד קיימת אפשרות של רווח הדדי. זיהוי אינטרסים משותפים ויצירתיות בגיבוש פתרונות יכולה "להגדיל את העוגה" וע"י כך לייצר מצב שבו שני הצדדים מרוויחים.רגישותם של המומחים ב"מתווה, לתחושות הצדדים ויכולתם המקצועית לגיבוש מגוון חלופות מאפשרות ביסוס אמנה של שיתוף הפעולה, אמון ואחריות להגדרת הפתרון המיטבי.

בניית הסכמות

בין שכנים, בין בעלי עסקים, בשכנות, בין התושב לעיריה, במערכות מתמשכות של יחסים, עלולים לצוץ קונפליקטים על רקע של תלות מאין ברירה וחוסר בחירה.

קרא עוד >>

משא ומתן

משא ומתן הוא עובדת חיים. כל אחד מאיתנו עוסק במו"מ בכל יום. אנשים החלוקים בדעותיהם נעזרים במשא ומתן כדי לטפל בחילוקי הדעות שביניהם, כאשר

קרא עוד >>

יישוב סכסוכים במקרקעין

גישור מהו? גישור הינו הליך אלטרנטיבי המתקיים מחוץ או במקביל למערכת בתי המשפט, ובו צדדים לסכסוך נועדים מרצונם עם מגשר המסייע להם ליישב הסכסוך

קרא עוד >>

שיתוף הציבור

שיתוף הציבור בתכנון הוא תהליך שבו אנשים שאינם בעלי תפקיד ציבורי ואף אינם בעלי מקצוע בהכרח, ואשר בד"כ אינם לוקחים חלק בהליך קבלת ההחלטות

קרא עוד >>

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *