המרכז ליישוב סכסוכים בתחום המקרקעין תכנון ובנייה
 
 
 
מתווה
 
מומחים_בונים_פתרון
 
 
 
 
 

באווירה נינוחה ובניהול מקצועי, המגשרים של מתווה, מסייעים לכם להגיע להסכם משותף ואפשרי תוך חיסכון בזמן והקטנת העלות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

משא ומתן

 
 
 
בניית הסכמות
 
 
 
משא ומתן
 
 
 
שיתוף הציבור
 
 
 
יישוב סכסוכים במקרקעין
 
 
 
 
 
 
עסקת מקרקעין מורכבת בפתח? ליווי הפרוייקט ע"י אנשי מקצוע למיקסום רווחים.
 
משא ומתן הוא עובדת חיים. כל אחד מאיתנו עוסק במו"מ בכל יום. מו"מ במקרקעין, בבית המשותף, עם השכן, עם הקבלן או היזם, ברכישת דירה, בקביעת דמי שכירות , בקביעת חניה בבניין, ועוד ועוד.
אנשים החלוקים בדעותיהם נעזרים במשא ומתן כדי לטפל בחילוקי הדעות שביניהם, כאשר לעיתים קרובות הליך המשא ומתן מתמשך גורם למורת רוח, שחיקה וניכור. אחד המחסומים ביצירת הסכמות ופתרון סכסוכים הינו ההנחה כי "לעוגה גודל קבוע". ככל שאני אקבל יותר, אתה תקבל פחות. הנחה זו מתעלמת מכך שכל צד יכול להגיע למצב גרוע ממצבו ההתחלתי.
ב"מתווה" מאמינים בניהול משא ומתן מבוסס על עקרונות המניבים תוצאה חכמה. תחת שיתבסס על תהליך מיקוח המתמקד במה שכל צד אומר על מה שהוא מוכן או לא מוכן לעשות, מכוונים הצדדים להכריע בשאלות גופן.
 
 
 
 
השיטה מציעה חיפוש רווחים הדדיים ככל האפשר, ועמידה על כך שהתוצאה תהא מבוססת על אמות מידה הוגנות ובלתי תלויות. השיטה מבוססת על התמקדות באינטרסים ולא בעמדות, על הפרדת האדם מהבעיה, על עידוד הצעת מגוון חלופות וגיבוש אחריות למטרה משותפת. גם כאשר אין אינטרס משותף למנוע הפסד הדדי, כמעט תמיד קיימת אפשרות של רווח הדדי. זיהוי אינטרסים משותפים ויצירתיות בגיבוש פתרונות יכולה "להגדיל את העוגה" וע"י כך לייצר מצב שבו שני הצדדים מרוויחים.רגישותם של המומחים ב"מתווה, לתחושות הצדדים ויכולתם המקצועית לגיבוש מגוון חלופות מאפשרות ביסוס אמנה של שיתוף הפעולה, אמון ואחריות להגדרת הפתרון המיטבי.
 
Share on Facebook
Tweet
Share On Google Plus
Share On LinkedIn
Share by Email